мрежа кабинет

  Мрежа кабинет, кој се користи да се комбинираат монтажа плоча, plug-in, кутија на plug-in, електронски компоненти, уредот и механички делови и компоненти, со цел да се направи кутијата за инсталација. Според моменталниот тип, кабинет сервер, ѕид кабинет, кабинетот на мрежа, стандардна кабинет, интелигентни тип вратата на отворено на владата и така натаму. Вредностите на капацитетите се помеѓу 42U и 2U.
     Карактеристично
Едноставна структура, лесен за ракување, таписерии изработка, прецизни димензии, економичен и практичен;
- меѓународни популарна бела калено стакло влезната врата,
Горната рамка со кружни отворите за вентилација;
Во исто време, се инсталира на тркалото и поддршка на нозете;
И може да се расклопуваат во склопот околу вратата и задната врата;
- заврши дополнителна опрема.
   Формира
кабинет Мрежата се состои од рамка и капак (врата), кои обично има правоаголна форма, и се става на подот. Таа обезбедува соодветна средина и безбедност за нормално функционирање на електронската опрема. Ова е само по собранието на ниво на системот. Кабинетот дека нема затворена структура се нарекува рамка.
    Развој на производството
кабинет Рано мрежа во најголем дел од кастинг или агол преку завртка, занитвам поврзан или заварени во рамка на владата, и е направен од насловната тенка челична плоча (врата) и. Овој вид на кабинет е голема, гломазна, едноставно, е елиминиран. Со користење на транзистори, интегрирани кола и различни компоненти, уреди на ултра компактен, структурата на кабинетот е исто така мала, градежни блокови на насоката на развој. Кабинетот на мрежата е развиена во серија на приклучок и приклучок со одредена големина. Внеси кутија, plug-in-собранието уредување на хоризонтална и вертикална уредување на две категории. Материјал мрежата кабинет обично користи тенка челична плоча, секој вид на секција облик челик, профилот на алуминиум и разни инженеринг пластика, и сл .. Во

Испратете ја вашата порака:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво


Време на мислењето: Јан-17-2018
WhatsApp Online Chat !