Kabineti rrjet

  Rrjeti i kabinetit, e cila është përdorur për të kombinuar panelit në rritje, plug-in, plug-në kuti, komponent elektronik, pajisja dhe pjesët mekanike dhe të komponentëve, në mënyrë që të bëjë kuti instalimit. Sipas llojit aktuale, kabineti server, kabineti mur, kabineti rrjetit, kabineti standarde, inteligjente tipit derë kabinetit në natyrë dhe kështu me radhë. Vlerat e kapacitetit janë mes 42U dhe 2U.
     Karakteristike
strukturë e thjeshtë, operacion i përshtatshëm, art i hollë, madhësia e saktë, ekonomike dhe praktike;
- ndërkombëtar popullor qelqi të bardhë shkon dera e përparme;
Kornizë e sipërme me vrima rrethore ventilimit;
Në të njëjtën kohë, të instaluar timon dhe këmbët mbështetëse;
Dhe mund të disassembled të përshtatshme rreth derës dhe dera e pasme;
- të përfunduar pajisje fakultative.
   Forma
Kabineti Rrjeti përbëhet nga kornizë dhe të mbuluar (derën), e cila në përgjithësi ka një formë drejtkëndëshe, dhe është e vendosur në dysheme. Ajo siguron ambient të përshtatshëm dhe siguri për funksionimin normal të pajisjeve elektronike. Kjo është vetëm pas kuvendit të nivelit të sistemit. Kabineti që nuk ka një strukturë të mbyllur është quajtur një kornizë.
    Zhvillimi i prodhimit
Rrjeti i hershëm kabinetit kryesisht nga hedhjes apo kënd përmes vidë, gozhdë e vogël të lidhura ose ngjitur në kuadër të kabinetit, dhe është bërë e hollë pjatë çeliku mbuluar (dera) dhe. Ky lloj i kabinetit është i madh, i rëndë, i thjeshtë, është eliminuar. Me përdorimin e transistorëve, qarqeve të integruara dhe komponentëve të ndryshëm, pajisje të kompakt ultra, struktura e kabinetit është edhe i vogël, ndërtimin blloqe drejtim të zhvillimit. Kabineti Rrjeti është zhvilluar në një seri të plug dhe fole me një madhësi të caktuar. Fut kuti, plug-in rregullimin kuvendit të marrëveshjes horizontale dhe vertikale të dy kategorive. Materiali i kabinetit të rrjetit në përgjithësi përdor pjatë hollë çeliku, çdo lloj çeliku seksion formë seksion, profilin alumini dhe plastika të ndryshme të inxhinierisë, etj .. Në

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni flamurin


Ora Post: Jan-17-2018
WhatsApp Online Chat !