Ѕид кабинети CYWL-04-СЕРИЈА

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Стандард :
Во согласност со ANSI / EIA RS-310-Д, IEC297-2, DIN41491, Дел 1, DIN41494, PART7, GB / 3047,2-92
Тема :
1.Frame структура, двојно делот за монтирање на ѕид кабинет
2.Standard кабинет опремен со прилагодливи 19 "монтажа мислења
3.Removable странични врати и калено стакло влезната врата, безбеден и удобен со брава
влез 4.Cable на двете на горниот капак и дното плоча
5.Fan дупка достапни на горниот капак
6.Cabinet може да се залепи директно и погодно поставени на ѕидот само со завртки
7.Height од 6U-21U, тие се опционални 
8.Flat пакет, лесен за носење и заштеда на простор

 

Главната материјал:

дел Дебелина на челик завршна површина
рамка SPCC ладно валани челични 1.2mm Одмастување, мариноване, фосфорна, натопи слој подготвуваат, прав палто
монтажа пост SPCC ладно валани челични 1.5mm Одмастување, мариноване, фосфорна, натопи слој подготвуваат, прав палто
Задна плоча SPCC ладно валани челични 1.2mm Одмастување, мариноване, фосфорна, натопи слој подготвуваат, прав палто
други, пак, SPCC ладно валани челични 1.0mm Одмастување, мариноване, фосфорна, натопи слој подготвуваат, прав палто

Главната спецификација (мм)

Точка бр U ширина * висина длабочина *
CYWL-04-06W6D6 6U 600 * 600 * 360
CYWL-04-09W6D6 9U 600 * 600 * 493
CYWL-04-12W6D6 12U 600 * 600 * 626
CYWL-04-15W6D6 15U 600 * 600 * 760
CYWL-04-18W6D6 18U 600 * 600 * 894
CYWL-04-21W6D6 21U 600 * 600 * 1026

боја

Опис RAL9004 црна  
RAL7035 сиво  
RAL9010 бела  

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !