Ѕид кабинети CYWL-01 СЕРИЈА

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Стандард :
Во согласност со ANSI / EIA RS-310-Д, IEC297-2, DIN41491, Дел 1, DIN41494, PART7, GB / 3047,2-92
Тема :
1.Frame структура, лесно да се соберат и урнеме
2.Standard кабинет опремен со прилагодливи 19 "монтажа мислења
3.Removable странични врати и калено стакло влезната врата, безбеден и удобен со брава
влез 4.Cable на двете на горниот капак и дното плоча
5.Fan дупка достапни на горниот капак
6.Cabinet може да се залепи директно и погодно поставени на ѕидот само со завртки
7.Height од 6U-21U, ширина 530mm и 600, длабочина 450mm и 600mm, тие се опционални 
8.Flat пакет, лесен за носење и заштеда на простор
Вчитување капацитет:
Статични вчитување е 60kg

материјал

дел Дебелина на челик завршна површина
рамка SPCC ладно валани челични 1.2mm Одмастување, мариноване, фосфорна, натопи слој подготвуваат, прав палто
монтажа пост SPCC ладно валани челични 1.5mm Одмастување, мариноване, фосфорна, натопи слој подготвуваат, прав палто
други, пак, SPCC ладно валани челични 1.0mm Одмастување, мариноване, фосфорна, натопи слој подготвуваат, прав палто

 

Главната спецификација (мм)

Точка бр .: U ширина * висина длабочина *
CYWL-01-06W5D4 6U 530 * 450 * 360
CYWL-01-06W5D6 530 * 600 * 360
CYWL-01-09W5D4 9U 530 * 450 * 493
CYWL-01-09W5D6 530 * 600 * 493
CYWL-01-12W5D4 12U 530 * 450 * 626
CYWL-01-12W5D6 530 * 600 * 626
CYWL-01-15W5D4 15U 530 * 450 * 760
CYWL-01-15W5D6 530 * 600 * 760
CYWL-01-18W5D4 18U 530 * 450 * 894
CYWL-01-18W5D6 530 * 600 * 894
CYWL-01-21W5D4 21U 530 * 450 * 1026
CYWL-01-21W5D6 530 * 600 * 1026

 

боја

Опис RAL9004 црна  
RAL7035 сиво  
RAL9010 бела  

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !