Кат кабинети CYFL-06-СЕРИЈА

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Стандард :                                 
Во согласност со ANSI / EIA RS-310-Д, IEC297-2, DIN41491, Дел 1, DIN41494, PART7, GB / 3047,2-92 стандард                         

 Тема :                                 
1.Modern стилски изглед и елегантна надворешност                                 
изградба 2.Firm челик и прецизно мерење за 19 "стандард.                                 
3.Each кабинет вклопуваат надвор со фановите во врвот. 6 навивачи за 800мм длабочина и 8 навивачи за 1000mm длабочина кабинет.                         
4.19 "стандард монтажа пост, длабочина на вградување е прилагодлив.                                 
5.Hight перфориран пред врата дизајн за протокот на воздух и дисипација на топлина.                                 
6.Both страна панел со вентилација и заклучување со користење qulickly ослободување лизгачки брави, лесен за минимална.                             
7.High перфориран задната врата донесе двојно пресек стил со целосно вентилација.                                 
8. Голема прилагодливи кабел влез во база, лесен за влез кабел.                                 
9. Прилагодливи ногарки и универзални тркалца во дното.                                 
9. Рок, кабловска менаџер, PDU и други достапни опции на вашиот додаток.                                 
10.Available во височини се движат од 16u до 47u со три стандардни длабочина од 600мм, 800mm, 1000mm.                             
11.Flat пакет, лесен за носење и заштеда на простор

  Главната материјал:
  дел материјал површина по завршувањето
  рамка 1.5mm дебел челик Одмастување, мариноване, фосфорна, натопи слој, подготвуваат, прав палто 
  монтажа пост 2.0mm дебел челик  Одмастување, мариноване, фосфорна, натопи слој, подготвуваат, прав палто 
  Предна врата 1.2mm дебел челик  Одмастување, мариноване, фосфорна, натопи слој, подготвуваат, прав палто 
  другите 1mm дебелина челик Одмастување, мариноване, фосфорна, натопи слој, подготвуваат, прав палто 

 

Спецификација на табелата (мм)
Точка бр   тип капацитет Големина (Ширина * длабочина * висина)
CYFL-06-30W8D8 серија со длабочина од 800мм 30u 800 * 800 * 1507
CYFL-06-33W8D8 33u 800 * 800 * 1640
CYFL-06-37W8D8 37u 800 * 800 * 1818
CYFL-06-40W8D8 40u 800 * 800 * 1951
CYFL-06-42W8D8 42U 800 * 800 * 2040
CYFL-06-46W8D8 42U 800 * 800 * 2218
CYFL-06-40W8D10 Серија со длабочина од 1000mm 40u 800 * 1000 * 1951
CYFL-06-42W8D10 42U 800 * 1000 * 2040
CYFL-06-46W8D10 46u 800 * 1000 * 2218

 

боја

Опис

RAL9004

црна

 

RAL7035

сиво

 

RAL9010

бела

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !