Кат кабинети CYFL-03-СЕРИЈА

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

стандард:

Во согласност со ANSI / EIA RS-310-Д, IEC297-2, DIN41491; Дел 1, DIN41494; PART7, GB / 3047,2-92 стандард

Тема:

1. Модерен стилски изглед и елегантна надворешност 
изградба 2.Firm челик и прецизно мерење за 19 "стандард.
3. Секој кабинет вклопуваат надвор со навивачите во љубителите на top.4 достапни за 600мм длабочина кабинет, 6 навивачи за 800мм длабочина и 8 навивачи за 1000mm длабочина кабинет.
4.19 "стандард монтажа пост, длабочина на вградување е прилагодлив.
5. Предна врата доаѓаат со ротирачки заклучување и калено стакло, кои ги исполнуваат стандардите на оваа кампања.
6. Две страна на панелот со користење на брзо ослободување лизгачки брави, лесен за минимална.
7. Исто така секоја страна панел и задната врата со брава и вентилација за безбедност и топлина ладење.
8. Голема прилагодливи кабел влез во база, лесен за влез кабел.
9. Прилагодливи ногарки и универзални тркалца во дното.
9. Рок, кабловска менаџер, PDU и други достапни опции на вашиот додаток.
10.Available во височини се движат од 16u до 47u со три стандардни длабочина од 600мм, 800mm, 1000mm.
11.Flat пакет, лесен за носење и заштеда на простор
Вчитување капацитет
Статични вчитување: 1000kg

Главната материјал:
дел  Дебелина на челик  завршна површина 
рамка SPCC ладно валани челични 1.5mm  Одмастување, мариноване, фосфорна,
натопи слој, подготвуваат, powercoat
монтажа пост  SPCC ладно валани челични 2.0mm  Одмастување, мариноване, фосфорна,
натопи-палто, подготвуваат, моќ палто
Предна врата SPCC ладно валани челични 1.2mm  Одмастување, мариноване, фосфорна,
натопи-палто, подготвуваат, моќ палто
други, пак,  SPCC ладно валани челични 1.0mm  Одмастување, мариноване, фосфорна,
натопи-палто, подготвуваат, моќ палто
Главната спецификација (мм)
Точка бр тип U ширина * * длабочината на висина (mm)
CYFL-03-16W6D6 серија со длабочина од 600мм 16u 600 * 600 * 875
CYFL-03-20W6D6 20u 600 * 600 * 1062
CYFL-03-25W6D6 25u 600 * 600 * 1285
CYFL-03-30W6D6 30u 600 * 600 * 1507
CYFL-03-35W6D6 35u 600 * 600 * 1729
CYFL-03-42W6D6 42U 600 * 600 * 2035
CYFL-03-46W6D6 46u 600 * 600 * 2215
CYFL-03-37W6D8 серија со длабочина од 800мм 37u 600 * 800 * 1818
CYFL-03-40W6D8 40u 600 * 800 * 1951
CYFL-03-42W6D8 42U 600 * 800 * 2040
CYFL-03-46W6D8 46u 600 * 800 * 2218
CYFL-03-40W6D10 Серија со длабочина од 1000mm 40u 600 * 1000 * 1951
CYFL-03-42W6D10 42U 600 * 1000 * 2040
CYFL-03-46W6D10 46u 600 * 1000 * 2218

 

боја

Опис  RAL9004 црна  
RAL7035 сиво  
RAL9010 бела  

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !