Кат кабинети CYFL-02-СЕРИЈА

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

 Стандард: Во согласност со ANSI / EIA RS-310-Д, IEC297-2, DIN41491, Дел 1, DIN41494, PART7, GB / 3047,2-92 стандард 

функција

1. Модерен стилски изглед и елегантна надворешност
2. Фирма челична конструкција и прецизно мерење за 19 "стандард.
3. Секој кабинет вклопуваат надвор со навивачите во љубителите на top.4 достапни за 600мм длабочина кабинет, 6 навивачи за 800мм длабочина и 8 навивачи за 1000mm длабочина кабинет.
4.19 "стандард монтажа пост, длабочина на вградување е прилагодлив.

5. Mesh влезната врата или криви перфориран дизајн на предна врата за проток на воздух и дисипација на топлина.

6. Две страна на панелот со користење на брзо ослободување лизгачки брави, лесен за минимална.
7. Исто така секоја страна панел со брава и вентилација за безбедност и топлина ладење.
8. Висока перфориран задната врата донесе двојно пресек дизајн, 3 точка систем за заклучување на вашите можности. 
9. Голем влез кабел со заштитник гума обрач во база.
10. Прилагодливи ногарки и универзални тркалца во дното.
11. Рок, кабловска менаџер, PDU и други достапни опции на вашиот додаток.
12.Available во височини се движат од 16u до 47u со три стандардни длабочина од 600мм, 800mm, 1000mm.

Главната материјал:
дел  Дебелина на челик  завршна површина 
рамка SPCC ладно валани челични 1.5mm  Одмастување, мариноване, фосфорна,
натопи-палто, подготвуваат, моќ палто
монтажа пост  SPCC ладно валани челични 2.0mm  Одмастување, мариноване, фосфорна,
натопи-палто, подготвуваат, моќ палто
Предна врата SPCC ладно валани челични 1.2mm  Одмастување, мариноване, фосфорна,
натопи-палто, подготвуваат, моќ палто
други, пак,  SPCC ладно валани челични 1.0mm  Одмастување, мариноване, фосфорна,
натопи-палто, подготвуваат, моќ палто

 

Главната спецификација (мм)

Точка бр  тип U ширина * * длабочината на висина (mm)
CYFL-02-16W6D6 серија со длабочина од 600мм 16u 600 * 600 * 875
CYFL-02-20W6D6 20u 600 * 600 * 1062
CYFL-02-25W6D6 25u 600 * 600 * 1285
CYFL-02-30W6D6 30u  600 * 600 * 1507
CYFL-02-35W6D6 35u 600 * 600 * 1729
CYFL-02-42W6D6 42U 600 * 600 * 2035
CYFL-02-46W6D6 46u 600 * 600 * 2215
CYFL-02-37W6D8 серија со длабочина од 800мм 37u 600 * 800 * 1818
CYFL-02-40W6D8 40u 600 * 800 * 1951
CYFL-02-42W6D8 42U 600 * 800 * 2040
CYFL-02-46W6D8 46u 600 * 800 * 2218
CYFL-02-40W6D10 серија со длабочина од 1000mm 40u 600 * 1000 * 1951
CYFL-02-42W6D10 42U 600 * 1000 * 2040
CYFL-02-46W6D10 46u 600 * 1000 * 2218

 боја

Опис  RAL9004 црна  
RAL7035 сиво  
RAL9010 бела  

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !